Iberogast - najczęściej zadawane pytania

Korzystaj z mocy natury23, 28, 79, 92, 114, 115, 116, 123, 149, 187 dzięki ekstraktom5, 45 z 9 roślin leczniczych. Klinicznie przebadane i potwierdzone rozwiązanie rekomendowane przez ekspertów 23, 28, 79, 92, 114, 115, 116, 123, 149, 187.

  Leki w formie płynnej, takie jak Iberogast®, mają pewne przewagi nad tabletkami:

  • dawka leku dla dorosłych i dzieci różni się, a płynny roztwór zdecydowanie ułatwia odmierzenie i podanie odpowiedniej dawki
  • dzieci i osoby starsze często wolą przyjmować płyny. Niektórym osobom połykanie tabletek sprawia trudności lub dyskomfort
  • Leki w postaci płynnej mogą być szybciej i łatwiej wchłaniane przez organizm niż tabletki

  W przypadku tabletek często potrzeba więcej czasu, by uległy rozpuszczeniu, a ich składniki aktywne mogły zacząć działać. Iberogast® zawiera dziewięć płynnych wyciągów roślin leczniczych, dzięki czemu wchłanianie jest szybsze. 

  Ważne jest, by poznać dziewięć ziół leczniczych, z których ekstrakty zawiera Iberogast® i zrozumieć ich działanie. Rośliny te działają zarówno osobno, jak i uzupełniają się wzajemnie, wpływając jednocześnie na wiele dolegliwości. Właśnie w ten sposób Iberogast® przynosi ulgę w wielu objawach zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego, takich jak: skurcze, ból, uczucie pełności, nudności, wzdęcia i gazy.

  Niektóre z roślin leczniczych, które wchodzą w skład Iberogast® mają lekko gorzki smak, np. Iberis amara, czyli ubiorek gorzki. Pierwszy człon nazwy leku jest zainspirowany właśnie tym ziołem. Jeśli nie lubisz gorzkich smaków, przed zażyciem Iberogast® możesz go rozpuścić w posłodzonej herbacie lub słodkim soku.

  Schorzenia, takie jak Dyspepsja (Niestrawność) Czynnościowa i Zespół Jelita Drażliwego to stany chorobowe, które zwykle wymagają ciągłego, długotrwałego leczenia. Do tej pory nie znaleziono leku działającego przyczynowo, a leczenie polega na zmniejszaniu objawów. W celu łagodzenia objawów zarówno Dyspepsji Czynnościowej jak i Zespołu Jelita Drażliwego lek Iberogast® można przyjmować bez ograniczeń czasowych47

  W przypadku nieustępowania dolegliwości po 7 dniach stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza na temat ich przyczyny.

  Tak, należy go rozcieńczyć np. w ciepłej lub zimnej wodzie, soku czy chłodnej herbacie. Dopilnuj, by temperatura stosowanego płynu nie przekraczała 25°C.

  Nie ma żadnych doniesień o ostrym przedawkowaniu. Zasadniczo jednak należy uwzględnić zawartość alkoholu. Przypadkowe przyjęcie o jedną lub dwie dawki leku Iberogast za dużo, tzn. łącznie od 40 do 60 kropli, zwykle nie prowadzi do negatywnych konsekwencji. W przypadku przyjęcia znacznie większych dawek, należy zwrócić się o pomoc do lekarza lub farmaceuty.

  W przypadku przyjęcia większej niż zalecana ilości preparatu dopilnuj, by w czasie podawania kolejnej dawki przyjąć zalecaną ilość. Zapoznaj się z ulotką dla pacjenta, aby dowiedzieć się, która dawka jest dla Ciebie odpowiednia.

  Lek został zatwierdzony do stosowania u dzieci w wieku powyżej 6 roku życia. 

  Iberogast® może być lekiem szczególnie polecanym dla dzieci powyżej 6 roku życia cierpiących na czynnościowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe, gdyż dzieci często wolą przyjmować leki w postaci płynnej niż połykać tabletki.

  Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przypuszczasz, że możesz być w ciąży albo planujesz dziecko, powinnaś poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Iberogast®. W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania produktu Iberogast® w okresie ciąży.

  Lek Iberogast® jest przydatny do spożycia w ciągu 8 tygodni po otwarciu butelki.

  Alkohol jest bardzo istotnym składnikiem płynnych leków ziołowych, gdyż pomaga w ekstrakcji i ochronie cennych składników ziół. 

  Zawartość alkoholu w produkcie Iberogast® jest bardzo niska. Pojedyncza dawka 20 kropli zawiera tylko 0,24 g alkoholu. Dla porównania w wielu spożywanych codziennie pokarmach i napojach zawartość alkoholu jest większa np: szklanka soku jabłkowego zawiera 0,3–0,7 g1, 98, a kromka chleba żytniego 0,3–0,4 g alkoholu.

  Wytwarzając Iberogast®, firma Bayer stosuje te same standardy produkcyjne, które obowiązują w przypadku innych jej leków. Iberogast® produkuje się z wykorzystaniem opatentowanego procesu wytwarzania, który dodatkowo spełnia standardy GMP.

  Iberogast® jest wytwarzany z zachowaniem najwyższych standardów dotyczących leków, z zastosowaniem specjalnej uprawy i obróbki materiału roślinnego. Przy wytwarzaniu produktów farmaceutycznych z zastosowaniem składników ziołowych ważne jest stosowanie dopracowanych metod ekstrakcji roślin leczniczych w połączeniu z wypróbowanymi i sprawdzonymi procedurami zbiorów, aby zachować skuteczność. Iberogast® jest wytwarzany z zastosowaniem wysokiego stopnia standaryzacji, dzięki czemu spełnia restrykcyjne wymagania jakościowe5, 8, 10, 130, 191.

  Butelka leku Iberogast® na zielonym tle, w otoczeniu ziół.

  Korzystaj z potęgi natury we własnym domu!

  Sprawdź, gdzie można kupić lek Iberogast w dobrej cenie.

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.